top of page
IMG_0229 copy.jpg

Zeytinyağlarımız

Tüm çeşitlerimiz erken hasat olarak toplanmış, bekletilmeden yağhaneye giderek sıkımı yapılmıştır. Bağımızda organik tarım yöntemlerini kullanıyoruz ve sertifikasyon sürecinin iki adımını tamamlamış bulunuyoruz. Yağlarımızın diğer analizleri ile pestisit analizlerini de yaptırarak herhangi bir zirai ilaç kalıntısı bulunmadığını tespit ettik.
 

IMG_8470_edited_edited.jpg

Hafif ve Meyvemsi

Düşük asitli, yakıcılığı düşük, hafif ve zeytin tadını rahatlıkla alacağınız erken hasat soğuk sıkım zeytinyağımızdır. Besleyiciliğinden en iyi şekilde faydalanabilmek adına pişirmeden kullanmanızı öneririz ancak lezzet olarak diğer yağlarımıza göre daha hafif olması sebebi ile sıcak yemeklerinizde de kullanabilirsiniz.

 

Asitlik: %0,48

Toplam biofenol değeri: 205 mg/kg

Yüksek Fenollü

Özel bir sıkım yöntemi ile elde edilir, biofenolik içeriği yüksek, asitliği düşüktür. Yoğun bir zeytin tadı ve yuttuktan sonra boğazda hissedilen bir yakıcılığı vardır. Fenolik içeriği yüksek zeytinyağların 20g ve üstünde günlük kullanımının sağlığa olumlu etkileri araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Öncelikli olarak bağışıklığı kuvvetlendirmeye yardımcı olur, buna ek olarak da kalp hastalığı, romatizma ve otoimmun hastalıklarda da olumlu etkileri olur. Her sabah aç karnına bir yemek kaşığı tüketilmesini öneririz.

Asitlik: %0,34
Toplam biofenol değeri: 594 mg/kg

IMG_8454_edited.jpg
IMG_8468_edited.jpg

Anne Bebek

Çok düşük asitli, yakıcılığı düşük, fenolik değeri biraz daha yüksek, E vitamini içeriğinin yüksek olduğunu analiz ile belgelendirdiğimiz yağımız. Besleyiciliği ve yüksek fenollü yağlara göre daha yumuşak içimli olması sebebi ile ek gıdaya geçiş sürecindeki bebekler, hamileler ve emziren anneler için önerdiğimiz zeytin yağımızdır. Besleyiciliğinden en iyi şekilde faydalanabilmek adına pişirmeden kullanmanızı öneririz.

Asitlik: %0,28
Toplam biofenol değeri: 312 mg/kg

E-vitamini: 300 mg/kg

Tüm yağ çeşitlerimizi 1lt, 2lt ve 5lt'lik tenekelerde ya da 250ml, 500ml ve 1lt'lik cam şişelerde satın alabilirsiniz. Fiyat bilgisi ve siparişleriniz için bize aşağıdaki telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.

bottom of page